S.S.Sorular

 • Temizlik yöntemlerinden genelde elektrikli süpürge ile süpürülerek yapılan temizlik en sık karşılaşılan yöntemdir. Zaten ya süpürülür ya da yıkanır. Yıkama işi mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalı özellikle antikalaşmış eski halılar deforme olacağı için uzman ellerde yıkanmalıdır. Garanti konusu da tüketici açısından büyük önem taşımaktadır.

 • Halının daha uzun süre güzelliğini ve dayanıklılığını muhafaza etmesi için aşağıdaki önerilere mutlaka kulak veriniz;Ezilme: Ağır eşyaların altında kalan halı ipliklerinin ezilmesi durumunda bu bölgedeki halı iplikleri tercihen önce halının iplik yönüne göre taranıp sonrasında küçük bir buz küpü ile o bölge ovuşturulmalıdır. Sonrasında elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir. Toz: Halı üzerinde biriken tozların halı iplikleri arasına ve tabanına yerleşmesine engel olmak için elektrik süpürgesi ile periyodik olarak (günü birlik önerilir) süpürülerek bakım yapılmalıdır. Süpürme: Süpürme işlemi elektrik süpürgesi ile halının halı ipliklerinin yönünde ve yavaş hareketlerle yapılmalıdır. Sıvı ve Katı Lekeler: Halı üzerine dökülen bir madde için (çay, kahve, kan, meşrubat, oje vs.) bilinçsiz bir şekilde müdahale edilmemelidir. Bu durumda yanlış müdahale sonucu halı kalıcı zarar görebilir. Lütfen bu durumlarda bizi arayınız. Halının cinsine ve lekenin türüne göre farklı işlemler gerekebilir. Yağ Lekesi: Mutfakta kullanmış olduğunuz halınıza yağ dökülmesi durumunda herhangi bir kimyasalla değil aksine yağ dökülen bölgeyi hemen kâğıt havlu ile yağından arındırıp kaya tuzu dökülerek profesyonel bir halı yıkama şirketine halı temizlenmek üzere teslim edilmelidir. Çırpma: Kullanmış olduğunuz halılarınızı temizlik esnasında halı çırpma yöntemi ya da dövme yöntemi ile tozlardan arındırmak halınızın ömrü için doğru yöntemler değildir. Bu yöntemler yerine elektrik süpürgesi ile düzenli olarak tozlardan arındırılmalıdır. Kimyasal Temizleyiciler: Halılarınızı temizlemek amacıyla herhangi bir kimyasal madde ile silme işlemi kesinlikle yapmayınız. Silme yapılan ürünlerde halının alt tabakasında biriken ve çamurlaşan mayt ve bakteriler sağlığınızı tehdit edebilir. Bunun için yılda en az iki defa halılarınızı profesyonel bir firmaya temizletiniz. Saçak: Saçaklı halıların saçak temizliğini çamaşır suyu ya da benzeri kimyasal bir madde ile temizlemeyiniz. Aksi takdirde saçaklar çürüyüp zarar görebilir. Lekeler yok ise temizlik amacıyla nemli pamuksu bezler ile silebilirsiniz. Lekeler var ise halı yıkama firmalarından yardım talep ediniz. Son zamanlarda yeni aldığınız halıların arkasında yazan “halınızı kesinlikle yıkamayınız” ibaresi profesyonel olmayan temizleme yöntemleri için önerilmektedir. Kimyasal ve benzeri yöntemlerle zarar görebilecek halıların yıkanmaması için yazan önlem ve öneridir. Dikkate alınması faydalıdır. Bu tarz halılarınızı lütfen profesyonel firmalarda organik temizleme ürünleri ile hassas yıkanması gerekmektedir.

 • Yıkama aşamasında kilimleri ikiye ayırabiliriz. Antikalaşmış eski kilimler ve naylon ipliklerden üretilmiş yeni kilimler. Eski antika kilimleri kesinlikle makinede yıkama yöntemini önermiyoruz. Mutlaka elde veya el makineleri ile yıkanmalıdır. Dolayısı ile bunu bilecek olan kişi de halı yıkama işini yapan personeldir ve personelin tecrübesi bu aşamada öne çıkmaktadır. Yeni kilimler makinede yıkanabilir. Kullanılan şampuan da natürel olması büyük önem taşır. Çünkü kök boyası kullanılan kilimlerin boyası kimyasal madde ile çabuk orjinalliğini yitirir ve solmaya başlar.

 • Halı yıkama sıklığı, ev sakinlerinin sayısına ve kullanım düzeyine bağlı olarak evden eve farklılık gösterecektir. Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda bir, daha seyrek kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarını en az yılda 2 defa komple temizletmeniz gerekir.

 • Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.

 • Halının kuruması; evin nemine, sıcaklığına ve elyafın yoğunluğuna bağlıdır. Kuruma sürecini hızlandırmak için, fanlardan yararlanabilir, pencereleri 5-6 santim açık bırakabilir, ısıtıcıyı açabilir (70-72 derece) ve daha sıcak havalarda klimayı açık bırakabilirsiniz. Nemli halıdan sert zemine geçerken özellikle dikkat edin. Sert zeminler kaygan olacaktır. Tamamen kuruyuncaya kadar halı üzerinde mümkün olduğu kadar az gezinilmesi sağlamaya çalışın. Kuruma sürecinde varsa ev hayvanlarını halı üzerinde gezdirmemeye gayret gösterin. Ağır mobilyalardan ve keskin cisimlerden kaynaklanan çukur izleri giderilebilir mi?Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.

 • Evet; halınızı, döşemelerinizi düzenli ve bilinçli temizletmeniz birçok alerji yapıcı maddeleri ve diğer kirleticileri ortadan kaldıracak ve daha iyi nefes almanızı sağlayacaktır. Uygun şekilde temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan halılar ve kumaşlar bina içinde ve ev ortamında çeşitli sağlık sorunları yaratma potansiyeline sahiplerdir.

 • Şekli bozulan tüm halıları uygulanan profesyonel yöntemlerle eski haline getirilebilmektedir. Halının bozulmasındaki en büyük sebep dokuma tezgahlarında kullanılan malzemelerin kalitesinin düşüklüğüdür. Halının bozulması denince en sık rastlanan problem zamanla saçakların kopması yada halının renk vermesidir. Bu tip sorunlar genelde el dokuması tabir edilen halılarda yaşanmaktadır. Bizim gibi profesyonel firmalarında her türlü tamir ve tadilat yapılabilmektedir.

 • Odalarınıza veya iş yerlerinize sermiş olduğunuz halı ve kilimlerinizin kaymaması için halı veya kilimin dört ayrı köşesine birer ince lastik veya köpük sünger parçası dikmek yeterli olacaktır.

 • 24+ yıldır halı yıkama sektöründeki tecrübemizle, hiçbir olumsuz dönüş almadan işimizi yaptık. Ayrıca hijyene çok dikkat ettiğimiz için sizin halılarınızı ve koltuklarınızı kendi eşyalarımız gibi önemseyerek en iyi teknoloji makinelerle detaylı şekilde temizliyoruz.

 • 3 gün içinde en temiz şekilde halılarınızı size geri getirmekteyiz.

 • İster kredi kartı, ister nakit isterseniz havale ya da EFT yöntemiyle ödeme yapabilirsiniz. Sizin için her şeyi kolaylaştırıyoruz.

 • Sektörümüzde aldığımız binlerce olumlu dönüşler ve kaliteli hizmetimiz sayesinde lider marka konumundayız. Avrupa Yakası'nda Beylikdüzü - Esenyurt - Büyükçekmece'de bir yerden geçerken araçlarımızı muhtemelen onlarca kez görmüşsünüzdür 🙂

Herhangi Bir Soruda Bizi Arayın

+(90) 212 889 45 45